Nu recomand Glass Vision Evolution - URSU IOAN ALIN

Raportari incidente de plata
Forum rules
Nici administratorul site-ului www.apte2002.ro , nici administratia APTE 2002 nu poarta nicio responsabilitate in legatura cu materialele postate, acestea reprezinta exclusiv parerile celor care le introduc in topic. Doar ei sunt cei care poarta intreaga responsabilitate a continutului topicurilor, orice eventuala replica la cele postate nu antreneaza nicio responsabilitate al APTE 2002. Administratia APTE 2002 nu va intreprinde nicio actiune de verificare a continutului actelor justificative de incidente la autorul incidentului, ele servesc exclusiv dovadirea de catre raportor al incidentelor.
Consiliul Director al APTE 2002, cat si administratorul site-ului isi rezerva dreptul de a modera si/sau de a sterge orice postare de pareri, opinii, raportari de incidente, in cazul in care se foloseste limbaj vulgar, xenofob, antisemit, rasist, cat si in cazul in care nu se introduc prin modulul "Incarca documente justificative" acele inscrisuri care dovedesc fara echivoc incidentul raportat. Aceasta moderare/stergere se va efectua fara instiintarea raportorului si in cazuri repetate de raportari neaprofundate, acest fapt va fi mentionat de administratorul site-ului ca "Raportari false".
Cu stima, Mayer Siegfried - secretar APTE 2002

Re: Nu recomand Glass Vision Evolution - URSU IOAN ALIN

Postby popacristi1 » Wed 01 Jan 2014 13:33

am luat si eu teapa de la aceiasi firma ...ce se poate face ...tu c ai facut ....politia a facut ceva
popacristi1

Postby mperciun » Tue 18 Feb 2014 12:42

Buna ziua,
Si eu am luat aceeasi "teapa" de la numitl Ursu. Mai mult, am fost si la sediul ascuns al firmei lui unde l-am gasit, mi-a aratat buletinul de fata cu baiatul lui si mi-a dat o declaratie in care specifica faptul ca peste o luna imi inapoiaza banii. Evident ca nu s-a intamplat asa astfel ca l-am reclamat la politia de care apartinea sediul. De la politie am primit o instiintare cum ca s-a trimis cazul la Judecatoria sector 1 cu recomandarea NUP(!!!!!!).Acum cateva zile judecatoria mi-a trimis o scrisoare in care spunea ca politia a discutat cu Ursu care a promis ca rezolva chestiunea si au recomandat NUP. Mi se recomanda darea in judecata la instanta civila. Cu alte cuvinte s-au spalat pe maini si ei si politia!.
Poate daca suntem mai multi sa intreprindem ceva impreuna, macar sa-i facem o vizita in grup la mascarada de showroom cu care isi pacaleste clientii. Cine e interesat de amanunte poate sa ma contacteze pe e-mail.
Toate cele bune!
mperciun

Postby stefan2014 » Mon 06 Oct 2014 19:05

mperciun wrote:Buna ziua,
Si eu am luat aceeasi "teapa" de la numitl Ursu. Mai mult, am fost si la sediul ascuns al firmei lui unde l-am gasit, mi-a aratat buletinul de fata cu baiatul lui si mi-a dat o declaratie in care specifica faptul ca peste o luna imi inapoiaza banii. Evident ca nu s-a intamplat asa astfel ca l-am reclamat la politia de care apartinea sediul. De la politie am primit o instiintare cum ca s-a trimis cazul la Judecatoria sector 1 cu recomandarea NUP(!!!!!!).Acum cateva zile judecatoria mi-a trimis o scrisoare in care spunea ca politia a discutat cu Ursu care a promis ca rezolva chestiunea si au recomandat NUP. Mi se recomanda darea in judecata la instanta civila. Cu alte cuvinte s-au spalat pe maini si ei si politia!.
Poate daca suntem mai multi sa intreprindem ceva impreuna, macar sa-i facem o vizita in grup la mascarada de showroom cu care isi pacaleste clientii. Cine e interesat de amanunte poate sa ma contacteze pe e-mail.
Toate cele bune!

Salut!

Si eu am patit acelasi lucru cu GlassVission.ro
Hai sa vedem daca putem face ceva impreuna ca sa ne recuperam prejudiciul, cel putin o parte din el.
Putem vorbi pe un email sau la telefon?
stefan2014

Postby petre » Mon 06 Oct 2014 20:15

Din pacate si eu !
Cred ca este cazul sa punem mana de la mana . . . s-o rezolvam !
petre

Postby stefan2014 » Tue 07 Oct 2014 11:15

Stie cineva unde il putem gasi, unde are showroom-ul sau un sediu unde il gasim?
stefan2014

Postby rechi » Wed 05 Nov 2014 23:13

Si eu am luat teapa. Am platiti cabina de dus la banca si nu mai raspund la telefon. Daca doreste cineva sa ne organizam cu un avocat sunt dispus sa mergem pe calea aceasta. Oricum maine voi contacta un avocat la recomandarea unui prieten si il voi chema in instanta pe d-l Ursu si respectiva doamna Ionita Viorica doamna de la departamentul vanzari. Daca cineva a reusit sa isi recupereze banii sau eventual sa intre in posesia comenzii sa posteze in continure metoda cum a reusit. Ca birou sau showroom banuiesc ca e un apartament sau ceva de genul acesta. Pentru eventuale clarificari asupra adresei exacte as fi foarte bucuros daca as primi un email.
rechi

Postby Ionut Trifan » Tue 30 Dec 2014 16:08

Salut,
Eu am patit acelasi lucru. Am platit avans 50% pentru o scara metalica aprox. acum o luna iar in momentul asta nu mai raspunde la telefon.

Cred ca ar fi o idee buna sa mergem impreuna la un avocat sa-l dam in judecata. Fiind mai multi sansele de castig ar fi mai mari.
Ionut Trifan

Postby cismarius » Tue 06 Jan 2015 13:58

ai eu am luat aceeasi tzeapa dar prin intermediul site-ului baiata.ro ... nici produs nici banii inapoi si aceeasi domni apar Ioan Ursu si Viorica Ionita ... o sa merg sa fac si eu o vizita la sediul firmei si in caz ca nu rezolv nimik o sa revin sa ii dam in judecata ...
cismarius

Return to Raportari incidente de plata